Využití prvků aromaterapie v přímé práci s klientem

8 hod (1 den)

Termíny

3.10. 2023
NOVINKA! Přihláška
30.10. 2023

O kurzu

U lidí, kteří mají problémy s běžnou komunikací nebo jsou výrazně omezeni v pohybu, dochází k úbytku přirozených podnětů. Jednou z možností, jak podněty těmto lidem přiblížit, je práce se smyslovým vnímáním, které mohou využívat pracovníci při každodenní práci s klienty.  V kurzu, který vede zkušená lektorka aromaterapeutka, se účastníci dozví, že příjemné vůně ovlivňují naše fyzické i psychické zdraví, mohou stabilizovat psychiku, zlepšit kognitivní schopnosti, stimulovat aktivitu nebo pomoci relaxovat a ulevit od bolesti. Také účastníci zjistí, jak mohou stabilizovat psychiku, zlepšit kognitivní schopnosti, stimulovat aktivitu nebo relaxovat a ulevit od bolesti.

Co se v kurzu naučíte:

  • získáte základní vhled do používání éterických olejů
  • budete vědět, jak bezpečně pracovat s vůněmi, seznámíte se s příznivými i s případnými nežádoucími účinky vybraných éterických olejů, budete umět namíchat jednoduché základní směsi
  • vyzkoušíte si, jak  pracovat s oleji pro snadnější usínání, pro podporu dobré nálady apod., jaké éterické oleje vybrat a proč
  • naučíte se jednoduché techniky, které lze využívat při práci s klienty jako jednu z možností, jak jim podněty nabízet a na jejich základě rozvíjet a podporovat komunikaci, vyjadřování svých pocitů, navozování příjemného pocitu, zklidnění apod.

Kurz vede aromaterapeutka a parfemářka Ludmila Kotalíková, která má zkušenosti s využitím aromaterapie v sociálních službách a s prací se seniory.  

Cena kurzu kromě jiného zahrnuje materiál na výrobu olejových směsí, které si z kurzu odnesete.

 

 

 

Pro koho je kurz určený

Rozsah kurzu

8 hodin ( 1 den)

Místo konání

Diakonická akademie,s.r.o., Belgická 22, Praha2

Akreditace

MPSV

Lektor/ka

Ludmila Kotalíková

Doporučený počet účastníků

10-12

Podzimní cena

2.790 Kč

Manažer/ka kurzu

Barbora Hašková

Telefon: 734647185

E-mail: barbora.haskova@diakonicka-akademie.cz

Čas konání

9:00 - 16:30