Jak ze schůze staršovstva neudělat noční můru

16 hodin (2 dny)

Termíny

7.9. 2021
7.- 8. 9. 2021 Přihláška

O kurzu

Schůze staršovstva mají své pozitivní i negativní stránky. S některými presbytery se nám spolupracuje lépe, s některými hůře i přes naše snahy o naladění se na stejnou notu. Někteří presbyteři si navzájem v některých věcech nerozumí a nechápou, jak někdo může mít zcela protichůdný názor na danou věc, a to vyvolává nepříjemné situace, hádky a dohady.  Při každé schůzi je pak pro faráře těžké vyhovět všem - těm, co rádi probírají věci dopodrobna i těm, kteří spěchají ze schůze domů za svými domácími povinnostmi. Mnohdy se pak z očekávané schůze staršovstva stává stresová situace, možná noční můra.

Co se v kurzu naučíte:

  • dozvíte o typologii MBTI, kterou používají psychologové a která pomáhá charakterizovat různé typy lidí
  • budete mít základní přehled o tom, jak lidé různých typů reagují, co potřebují pro svou pohodu při rozhodování, jaký je jejich styl práce, vnímání času apod.
  • budete se lépe orientovat v reakcích jednotlivých presbyterů, a budete se tak na ně umět připravit
  • naučíte, jak poradu staršovstva efektivně naplánovat, aby byl jak prostor jak pro diskuzi, která se nerozplizne v naivní filosofování, tak pro konstruktivní rozhodování
  • v souvislosti se znalostmi o typologii lidí budete lépe reagovat na podněty presbyterů, budete vědět, kdo na vyjádření svých postojů potřebuje čas a Vaši výzvu, aby se vyjádřil, a kdo naopak střílí od boku bez ohledu na to, co tím způsobí

Kurz vedou zkušené lektorky Diakonické akademie, které proškolují i pracovníky diakonických služeb, diakonické ředitele a vedoucí služeb.

Pro koho je kurz určený

Rozsah kurzu

16 hodin (2 dny)

Místo konání

Diakonická akademie, Belgická 22, Praha 2

Akreditace

MPSV

Lektor/ka

Mgr. Zdenka Tmějová, Ing. Helena Chvátalová

Doporučený počet účastníků

8 - 12

Jarní cena

2.890 Kč

Manažer/ka kurzu

Eva Provazníková

Telefon: 739 320 819

E-mail: eva.provaznikova@diakonie.cz

Čas konání

9:00 - 16:30 hod.