Jak křesťansky nabídnout a odmítnout pomoc bližnímu

8 hodin (1 den)

Termíny

14.9. 2021

O kurzu

U farních dveří zazvoní kde kdo. A ne vždy jsou to návštěvy pro nás příjemné, protože zvládají různé manipulativní techniky a útočí na naše svědomí před Bohem, na naši křesťanskou povinnost, a jsou arogantní až agresivní při žádostech o peníze. Je těžké v takové chvíli nepodat pomocnou ruku. Zároveň ale můžeme mít pocit, že je načase nejenom „ryby dávat, ale i ryby naučit lovit“, protože není správné dát někomu peníze „na jízdenku“, aby si za ni koupil lahev alkoholu.

A i ve sboru se nachází lidé, kteří při řešení své nepříznivé situace potřebují vedle duchovní podpory i praktickou radu, kde dále mohou hledat pomoc odborníků, jak je nastavena pomoc od státu. Kurz je zaměřen na základní informace o systému sociální pomoci v různých životních situacích. 

Co se v kurzu naučíte:

  • naučíte se dobře poradit a s čistým svědomím se rozhodnout, zda pomoci, pomoc odmítnout a tyto lidi poslat dále
  • dozvíte se, jak je nastaven systém finanční podpory pro různé životní situace, kdo má na jaké dávky podpory nárok
  • získáte rady, kde se dá najít nocleh v noci, co dělat, když někdo nemá doklady a peníze, kdy je správné volat policii nebo záchrannou službu, kdy jít koupit jízdenku
  • dostane se Vám ujištění, že odmítnutí pomoci v určité situaci nebo zprostředkování pomoci jiných odborníků je správné řešení i pro křesťana, dokonce i pro faráře.

Pro koho je kurz určený

Rozsah kurzu

8 hodin (1 den)

Místo konání

Diakonická akademie, Belgická 22, Praha 2

Akreditace

MPSV

Lektor/ka

Mgr. Eva Provazníková

Doporučený počet účastníků

8 - 12

Podzimní cena

1.890 Kč

Manažer/ka kurzu

Eva Provazníková

Telefon: 739 320 819

E-mail: eva.provaznikova@diakonie.cz

Čas konání

9:00 - 16:30 hod.